W miniony wtorek, 22. listopada odbyła się konferencja Business Mind. Była to już droga edycja tego wydarzenia, zorganizowanego przez Next Step, AEGEE- Gliwice oraz nasza sekcję ESN SUT Gliwice.

Tym razem wystąpili dla nas trzej prelegenci:

Fryderyk Karzełek- jest chodzącą skarbnicą biznesowych doświadczeń i umiejętności. W swojej karierze biznesowej wielokrotnie doświadczał wzlotów i - czasem niezwykle bolesnych - upadków. Wszystko po to, by finalnie zostać multimilionerem, właścicielem wciąż rosnącej w nowe spółki Grupy PDF. Ekspert w branży finansowej, filantrop, twórca gry społeczno - ekonomicznej "Gra o milion" 

Paweł Bieliński- key account manager w platformie SMSAPI, z którą związany jest od czterech lat. Jego współudział w aktywnych działaniach sprzedażowych i networkingowych sprawił, że obecnie platforma i marka SMSAPI znajduje się na pozycji lidera wśród dostawców usług SMS dla biznesu w Europie. W swojej pracy koncentruje się na zagadnieniach komunikacji mobilnej i procesach jej automatyzacji. W polu jego zainteresowań są wdrożenia dedykowane, wykorzystywanie kanału sms w marketingu, alerty i „remindery” SMS, wspieranie działań sprzedażowych i budowanie relacji B2B w e-commerce z wykorzystaniem kanałów komunikacji mobilnej.

Damian Przybyło- właściciel jednej z największych organizacji networkingowych w Polsce WFS - Współpraca Fundamentem Sukcesu.WFS, to klub networkingowo-rozwojowy o ogólnopolskim zasięgu. Skutecznie wspiera rozwój firm i przedsiębiorstw, budując sieć realnych kontaktów biznesowych. Funkcjonuje w 9 miastach, tworząc 10 klubów biznesowych, zrzeszając 600 przedsiębiorców miesięcznie i łącząc ze sobą blisko 100 partnerów biznesowych.

Referenci przybliżyli nam swój sposób myślenia o biznesie. Każdy z nich miał inne pogląd na sprawę, co dało możliwość spojrzenia n temat z szerokiej perspektywy. Opowiedzieli także historie swojego sukcesu, jaki trud wkładają każdego dnia w to co robią i jak im się to opłaca.

Ich wypowiedzi można uznać za duży motywator by rozpocząć pracę nad sobą, aby zatryumfować na arenie biznesowej, nie ważne w jakiej branży działamy, czy pracujemy dla siebie czy dla kogoś.

Business Mind to kolejna lekcja, po której można szczerze powiedzieć: wiem, że nic nie wiem. :)

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ENGLISH:

Last Tuesday, 22th November, conference Business Mind took a place. It was already second edition of this event, organized by Next Step, AEGEE- Gliwice and our section ESN SUT Gliwice.

This time we had an honor to listen three speakers:

Fryderyk Karzełek- multimillionaire, cerator of social-economic game graomilion.pl, owner of Grupa PDF company

Paweł Bieleński- key account manager at SMSAPI, where works for four years.

Damian Przybyło- owner of one of the biggest networking organizations in Poland- WSF

Speakers drew us to their way of thinking about business. Each of them had different views on the matter, which gave an opportunity to look on topic from a broad perspective. They told the stories of their success, about the effort thy put every day in what they do and how they do it worthwhile.

Their statements can be regarded as a big motivator to begin work on ourselves to triumph in the arena of business, no matter in what trade we operate or if we are employee or employer.

Business Mind is another lesson, after which you can honestly say, I know that I know nothing. :)